TIPY NA VÝLET

Okolí skýtá spoustu příležitostí k výletům, turistice a cykloturistice po vyznačených stezkách, návštěvám hradů a zámků (hrad Buchlov, Trenčianský hrad), ale i historických lázeňských měst (Luhačovice, Piešťany). Lopeník patří do oblasti Moravských Kopanic. Dříve byly tyto usedlosti obklopeny  poli, která se obdělávala po dlouhou dobu hlavně  kopáním motykami, protože ve svažitém kopcovitém terénu nebyl prostor pro rychlý nástup mechanizace. Odtud tedy údajně pochází název "kopanice".

lopenik (1).jpg

Velký Lopeník

Nahoru k Lopenickému sedlu se jde nejprve kopaničářskou krajinou obce Lopeník a pak krásným vysokým listnatým lesem, který je díky barvám podzimního listí obzvláště fotogenický v měsíci říjnu budete stoupat na Malý Lopeník a přes něj až v Velkému Lopeníku, kde Vás čeká rozhledna s výhledem na Moravské i Slovenské kopce. 

trip-billionphotos-1886762.jpg

Turistika

Milovníci chůze a přírody mají v okolí našeho střediska mnoho možností kam vyrazit. Stačí si nazout pohodlné boty (pro otrlé i bez bot) a vypravit se jen tak na procázku po okolních loukách a lesích či si vystoupat na některých z místních vrcholů. 

luhacovice (1).jpg

Luhačovice

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití. 30 km od našeho střediska.

hrad-buchlov (1).jpg

Buchlov

Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují do 1. poloviny 13. století. Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí svaté Barbory tvoří oddechové a kulturní prostředí této oblasti. 50 km od našeho střediska.

Kontaktujte nás

Napište nám a my se Vám ozveme zpět.

Ozvěte se nám